Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Si te pergatisim majoneze shtepie

Majonezë shtëpie ( Receta gatimi nga Brikena Metaj )

Majonezë shtëpie. Receta gatimit për majonezë në kushte shtëpie është dërguar nga Brikena Metaj 22 prill 2014. Foto © Brikena Metaj

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim majonezë në kushte shtëpie duke ndjekur udhëzimet në vijim

1254 shikime

Si te pergatisim majoneze shtepie

Përbërësit

250 ml vaj luledielli

1 vezë

2 lugë lëng limoni

Kripë

Mixer

Përgatitja

1

Hedhim në një gotë të thellë vezën, vajin, lëngun e limonit dhe kripën. Vendosim mixerin dhe pasi e ndezim e mbajmë pa lëvizur për 10 sekonda. Dhe ja ku është gati, e shijshme, tunduese, e freskët….dhe plot kalori. Gati për çdo përdorim.

Brikena Metaj ka dërguar në KuzhinaIme.al 43 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: