Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
makarona me pule dhe brokoli

Makarona me pule dhe brokoli ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Makarona me pule dhe brokoli. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 29 qershor 2015. Foto © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për makarona klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim makarona me mish pule dhe brokoli duke ndjekur udhëzimet në vijim

3328 shikime

makarona me pule dhe brokoli

Përbërësit

500 gr makarona,

3 copa pule,

një tufe e vogël me brokoli,

2 thelpinj hudhra,

100 gr gjalp,

1 filxhan çaji me pana,

kripë, piper.

Përgatitja

1

Pulën dhe brokolin i ziejmë ( sigurisht veç e veç ), ndërkohë që ziejmë makaronat në një tigan hedhim gjalpin, pulën e zier dhe të prerë në copa, brokolin, hudhrat të grira në rende, kripë, piper,

2

i lemë për 4-5 minuta, pastaj i shtojmë pana, e lemë edhe 1 minutë dhe e heqim, këtë ja shtojme makaronave sipër

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: