Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
meze me veze te ziera

Meze, vezë të ziera të mbushura ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Meze, vezë të ziera të mbushura. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 12 qershor 2014. Foto © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për meze klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim meze, vezë të ziera të mbushura duke ndjekur udhëzimet në vijim

1904 shikime

meze me veze te ziera

Përbërësit

12 vezë,

1/4 filxhan çaji me majonezë,

1 lugë çaji mustardë,

2 lugë çaji kastravaca turshi të grira shumë hollë,

1 lugë çaji lëng nga turshia,

1 lugë çaji uthull e bardhë,

kripë,piper,dhe paprika per zbukurim

Përgatitja

1

Ziejmë vezët, i lemë të ftohen, i presim në gjysëm dhe marim të verdhat në një tas, i shtojmë me rradhe përbërësit e tjerë dhe i mbushim të bardhat e vezëve.

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: