Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qofte klasike italiane

Qofte klasike Italiane ( Receta gatimi nga Daniela Pepa )

Qofte klasike Italiane. Receta gatimit është dërguar nga Daniela Pepa 10 shkurt 2013. Foto © Daniela Pepa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Daniela Pepa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim qofte klasike Italiane duke ndjekur udhëzimet në vijim

1552 shikime

qofte klasike italiane

Përbërësit

500 gr mish i grirë

kokrra vezë

2-3 feta bukë e thekur

kripë, piper

Përgatitja

1

Marim një tas dhe hedhim mishin e grirë, vezët, fetat e bukës të shkërmoqura imtësisht, kripën, piperin. Të gjithë përbërësit bashkë dhe i përzijm mirë ( ndërkohë vemë fritezën që të nxehet vaji ),

2

pasi mbarojmë përzierjen e përbërësve fillojmë e të bëjmë topat e qofteve me madhësi sipas dëshirës dhe i hedhim në fritezë të skuqen. Mund ti shoqëroni me sallatë ose me perime të ziera ose në furrë.

Daniela Pepa ka dërguar në KuzhinaIme.al 25 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Daniela Pepa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: