Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
tave me spinaq dhe veze

Tavë me spinaq dhe vezë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Tavë me spinaq dhe vezë. Receta e gatimit për tavë me spinaq dhe vezë është dërguar nga Ervina Saliu 3 shtator 2013. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me spinaq klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tavë me spinaq dhe vezë duke ndjekur udhëzimet në vijim

3908 shikime

tave me spinaq dhe veze

Përbërësit

1 kg spinaq,

2 qepë,

5 vezë,

1 filxhan kafeje me vaj,

1 filxhan kafeje me çaj oriz.

Përgatitja

1

Skuqim lehtë qepën gjer sa të zbutet, më pas shtojmë spinaqin dhe i skuqim për disa minuta.

2

Hedhim orizin 2 gota ujë dhe e hedhim në tavë, e pjekim në furrë në 200 gr C rreth 30 minuta, 5 min para se ta heqim i hedhim vezët nga lart. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: