Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kunguj me kos

Kunguj me kos ( Receta gatimi nga Daniela Pepa )

Kunguj me kos. Receta gatimit është dërguar nga Daniela Pepa 11 maj 2013. Foto © Daniela Pepa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Daniela Pepa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me kunguj klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kunguj me kos duke ndjekur udhëzimet në vijim

1543 shikime

kunguj me kos

Përbërësit

4 kunguj

3 hudhra

2 gota kos

kripë, vaj ulliri, pak ujë

Përgatitja

1

Marim kungujt i lajmë dhe i presim rrathë-rrathë dhe më pas i skuqim. Sa të jenë skuqur, kosin e hollojmë pak me ujë, hedhim hudhrat e grira hollë dhe kripën, pastaj hedhim kungujt e skuqur, i përziejm dhe në fund hedhim pak fare vaj ulliri.

Daniela Pepa ka dërguar në KuzhinaIme.al 25 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Daniela Pepa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: