Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
panine me salcice

Panine me salçiçe ( Receta gatimit nga Saimira )

Panine me salçiçe. Receta e gatimit për panine me salçiçe është dërguar nga Saimira 23 tetor 2013. Fotot e huazuara sa për ilustrim

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Saimira klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për panine klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim panine me salçiçe duke ndjekur udhëzimet në vijim

6790 shikime

panine me salcice

Përbërësit

250 gr mjell

100 ml ujë i vakët

100 ml qumësht i vakët

3-4 lugë me vaj

2 lugë maja e thatë

1/2 lugë kripë

1/2 lugë kafeje sheqer

1/2 lugë kafeje mjalt

Për mbushjen salçiëe Frankfurti të mëdha ( ose sipas dëshirës )

Përgatitja

1

Në një tas vendosim majanë, qumështin, ujin, i përzjejm. Shtojmë vajin, mjaltin, sheqerin, kripën dhe miellin pak nga pak deri sa të bëhet brumë që nuk na ngjitet në duar.

2

Ndajmë brumin në 5-6 topa të barabartë, i hapim me hapsin e petëve në madhësinë e salçiçeve. ( Në vazhdim shikoni fotot për rregullimin )

3

Nga sipër i lyejm me qumësht, i pjekim në 200 gr C për 20 minuta. Ju bëftë mirë

Saimira ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: