Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kurasane per pese minuta

Kurasanë për 5 minuta ( Receta gatimi nga Saimira )

Kurasanë për 5 minuta. Receta e gatimit për kurasanë për 5 minuta është dërguar nga Saimira 26 tetor 2013. Fotot e huazuara sa për ilustrim

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Saimira klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kurasanë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kurasanë për 5 minuta duke ndjekur udhëzimet në vijim

9635 shikime

kurasane per pese minuta

Përbërësit

250 gr miell

120 gr margarinë

120 kos i trashë

8 gr baking powder ( pluhur për ëmbëlsira )

1 vezë për të lyer nga sipër

pak kripë

Nutella ose marmallatë mbas dëshirës

Përgatitja

1

Në një tas shtojmë gjalpin, kosin, baking powder, kripën, i punojmë me dorë. Shtojmë pak nga pak miellin, deri sa të bëhet brumi si në foto.

2

Me hapsin e petëve hapim petën, e presim në 8 pjesë të barabarta. ( Ose sa pjesë dëshironi, sipas dëshirës të madhësisë të kurasanëve )

3

Vendosim Nutellën ose maramllatën në njërën anë si tregon edhe foto, i mbështjellim. i vendosim në tepsi.

4

Pjekja në 180 gradë C për 20 minuta. Mbas nxjerrjes nga furra ju shtojmë sheqer pluhur ose thërrime çokollate

Saimira ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: