Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Keku i dashurisë - Sona Feimi - KuzhinaIme.al

Keku i dashurisë ( Receta gatimi nga Sona Feimi )

Keku i dashurisë. Receta gatimit është dërguar nga Sona Feimi 24 janar 2014. Foto © Sona Feimi.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Sona Feimi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kekun e dashurise duke ndjekur udhëzimet në vijim

720 shikime
Keku i dashurisë - Sona Feimi - KuzhinaIme.al

Përbërësit

4.5 decilitra vaj luledielli
4 vezë
10 lugë gjelle me sheqer
3 lugë çaji me sheqer vanilje
5 lugë gjelle me kakao
2 filxhanë çaji me miell
3 lugë çaji me sodë buke
4 decilitra me qumësht

Përgatitja

1
Përziehet vaji me sheqerin, vezët hidhen një e nga një deri sa të bëhet shkumë e madhe (mund të përdorim rrahëse elektrike).
2
Përbërësit e thatë fillimisht përziehen veç, më pas i shtohen masës dhe përziehn mirë.
3
Përzierja hidhet në një tavë katrore dhe piqet ne 125 gradë për 60 minuta.

Sona Feimi ka dërguar në KuzhinaIme.al rreth 10 receta gatimi me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit nga Sona Feimi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: