Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Byrek me hithra ne sac

Lakror me hithra të pjekur në saç ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Lakror me hithra të pjekur në saç. Receta gatimit është dërguar nga Natasha Velia 23 qershor 2016. Fotot © Natasha Velia

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Natasha Velia klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për lakror klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim lakror me hithra të pjekur në saç duke ndjekur udhëzimet në vijim

3122 shikime

Byrek me hithra ne sac

Përbërësit

Hithra,

vezë,

qumësht,

vaj ulliri,

kripë,piper( sipas dëshirës edhe djath )

miell për brumin.

një lugë gjelle me miell ( ke përgatitja e hithrave )

Përgatitja

1

Përvëlojmë hithrat, i kullojmë, hedhim vezë, qumësht, një lugë gjelle miell, kripë, piper dhe vaj ulliri.

2

Përgatisim brumin ,hapim petët.

3

Bëjmë një petë me 6-7 kuleç, e hedhim në tepsi dhe hedhim hithrat e përgatitura pastaj bëjmë edhe një petë dhe e hedhim mbi të,

4

e spërkatim me vaj ulliri e qumësht dhe e pjekim ne saç

Natasha Velia ka dërguar në KuzhinaIme.al 40 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj, kryesisht gatime tradicionale Përmetare. Natasha ka edhe restorantin e saj në Përmet. "Restorant Velia". Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Natasha Velia.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: