Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
japrak

Japrak ose dollma sipas krahinës tonë ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Japrak ose dollma sipas krahinës tonë. Receta gatimit është dërguar nga Natasha Velia 19 korrik 2016. Foto © Natasha Velia

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Natasha Velia klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për japrak klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim japrak ose dollma me gjethe rrushi duke ndjekur udhëzimet në vijim

974 shikime

japrak

Përbërësit

Për 30 fleta rrushi:

1 tufë qepë të njoma,

200 gr oriz,

200 gr mish të grirë,

1 tufë lëpjetë të egër ( ose të buta )

madjanoz, dhjosmë( nenexhik )piper, krië,

1 gotë dhallë( kos të holluar )dhe 50 gr gjalp.

Përgatitja

1

Zihen gjethet e lihen mënjanë. Kaurdiset qepa sa të vyshken, hidhet mishi i grirë deri sa të avullojë uji, hedhim orizin, lëpjetët, dhjosmën, madjanozin, piper, kripë dhe një gotë ujë dhe e lemë të ziej pak.

2

Marim gjethet dhe vemë një lugë nga gjella e përgatitur, i mbështjellim dhe i vemë në tenxhere deri sa të përfundojë. Mbi japrakët hedhim pak kripë, vaj dhe gotën e dhallës, i vemë një pjatë mbi të, e mbulojmë dhe e vemë në zjarr të ngadalët. Pasi e shërbejmë e spërkatim me gjalp.

Natasha Velia ka dërguar në KuzhinaIme.al 40 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj, kryesisht gatime tradicionale Përmetare. Natasha ka edhe restorantin e saj në Përmet. "Restorant Velia". Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Natasha Velia.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: