Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
buke me hudhra dhe gjalpe

Buke me hudhra, gjalpë dhe mozarela ( lloj djathi ) ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Bukë me hudhra, gjalpë dhe mozarela ( lloj djathi ). Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 2 mars 2015. Fotot © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim bukë me hudhra, gjalpë dhe mozarela ( lloj djathi ) duke ndjekur udhëzimet në vijim

833 shikime

buke me hudhra dhe gjalpe

Përbërësit

gjalpe,

hudhra

mozarela.

Përgatitja

1

1 thelb hudhër e grijmë në rende (mund të përdorni edhe hudhër pluhur) dhe e përziejmë me gjalpin (mund ta shkrini ose i zbutur), me ketë lyejmë fetat e bukës dhe i fusim në furrë me temperaturë 180 gradë për rreth 8-10 minuta, i nxjerrim nga furra, i hedhim mozarela sipër dhe i fusim në furrë për 3-5 minuta. Te lehta për tu bërë dhe të shijshme.

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: