Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
recel me karrota

Reçel me karrota ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Reçel me karrota. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 28 janar 2015. Foto © Yllka Papa.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për reçel klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim reçel karrote duke ndjekur udhëzimet në vijim

3371 shikime

recel me karrota

Përbërësit

3 filxhana çaji me karrota të grira,

2 1/2 filxhana çaji me sheqer,

2 filxhana kafeje me ujë,

Përgatitja

1

I vendosim në një tenxhere dhe i ziejmë për rreth 20 minuta. E lemë të ftohet pastaj e hedhim në kavanoz ose kuti plastike me kapak ku i ruajmë në ambient të freskët.

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: