Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kek me molle dhe arra

Kek me mollë dhe arra ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Kek me mollë dhe arra. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 5 mars 2014. Foto © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kek me mollë dhe arra duke ndjekur udhëzimet në vijim

5004 shikime

kek me molle dhe arra

Përbërësit

3 filxhana çaji me mollë të grira me thikë,

1 filxhan çaji me arra të grira,

2 lugë çaji me vanilje,

2 lugë caji me kanelle,

3 filxhana çaji me miell,

1 lugë çaji me pluhur për pjekje (baking soda),

1 lugë çaji kripë,

2 filxhana çai me sheqer,

1 1/4 filxhan çaji me vaj vegjetal,

3 vezë

Përgatitja

1

Rrahim vezët me sheqer, vanilje, kanellë, kripë, vaj, pastaj hedhim arrat, mollët dhe në fund miellin të përzier më parë me pluhur për pjekje (baking soda),

2

mbasi e përziejmë mirë e hedhim në tavën e lyer me vaj dhe e pjekim në 170 gradë për 1 orë e gjysëm, mbasi piqet mund ti hedhim sheqer pluhur ose glazë që e pregatisim me 1 filxhan sheqer pluhur 2 lugë qumësht dhe 2 lugë mjaltë.

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: