Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kap keik

Kap keik ( Receta gatimi nga Saimira )

Kap keik. Receta e gatimit për kap keik është dërguar nga Saimira 7 qershor 2014. Foto © Saimira

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Saimira klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kap keik duke ndjekur udhëzimet në vijim

554 shikime

kap keik

Përbërësit

3 vezë

150 ml vaj lule dielli

100 gr miell arre kokosi

200 gr miell që fryhet vetë ( ka baking powder brenda )

1 portokkall lëkurën dhe lëngun e tij

thërrimza çolollate

150 gr sheqer

Përgatitja

1

Rahim vajin me sheqerin deri sa të tretet sheqeri, shtojmë vezët një nga një duke i rrahur.

2

Shtojmë miellin e arrë kokosit duke e trazuar, më pas miellin e zakonshëm, grijmë imët lëkurën e portokkallit, e hedhim brenda, shtrydhim edhe lëngun, vazhdojmë rrahim edhe pak, më pas shtojmë grimcat e çokollatës dhe jemi gati ta ndajmë në 13 forma të vogla. Pjekja në 170 gradë C për 20 minuta.

Kategoritë

Saimira ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: