Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
briosh gershete me nutella

Briosh gërshetë me nutella ( Receta gatimi nga Ana )

Briosh gërshetë me nutella. Receta gatimit është dërguar nga Ana 22 nëntor 2013. Foto e huazuar sa per ilustrim

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ana klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për briosh klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim briosh gërshetë me nutella duke ndjekur udhëzimet në vijim

3678 shikime

briosh gershete me nutella

Përbërësit

560 g miell ( manitoba ),

200 ml qumësht,

3 kokrra vezë,

një lugë kafeje me kripë,

100 g sheqer,

80 g gjalp,

25 g maja birre,

250 g nutella

Përgatitja

1

Zemë brumin dhe e lemë të vi për 2 orë, pastaj bëjmë gërshetin si në foto dhe e lemë të fryet 30 – 45 minuta,

2

me anë të një furçe kuzhine e lyejm me të kuqin e vezës përsipër dhe e pjekim në furrë 170 gradë për 45 minuta. Ju bëftë mirë

Ana ka dërguar në KuzhinaIme.al 10 receta gatimi me fotot origjinale të gatime të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Ana.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: