Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
sallam cokollate

Sallam prej çokollate ( Receta gatimi nga Brikena Metaj )

Sallam prej çokollate. Receta e gatimit për sallam çokollate është dërguar nga Brikena Metaj 26 janar 2014. Fotot © Brikena Metaj

Një recetë e shpejtë, e thjeshtë dhe shumë e shijshme.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim sallam prej çokollate duke ndjekur udhëzimet në vijim

1008 shikime

sallam cokollate

Përbërësit

2 vezë,

200 gr çokollatë e zezë

300 gr biskota

100 gr sheqer

150 gr gjalpë

Përgatitja

1

Shkrijmë çokollatën në banjëmari. Shtypim dhe thërrmojmë biskotat, përziejmë sheqerin me gjalpë, vezë, shtojmë çokollatën e shkrirë dhe biskotat e thërrmuara.

2

Hapim mbi letër alumini, një letër kuzhine për pjekje dhe e mbështjellim role në formë sallami. Vendoset në frigorifer sa ë forcohet. Pritet në feta dhe është gati për t’u shijuar. Ju bëftë mirë!

Brikena Metaj ka dërguar në KuzhinaIme.al 43 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: