Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
pandispanje

Pandispanjë ( Receta gatimi nga Erjona Balla )

Pandispanjë. Receta gatimit për pandispanjë është dërguar nga Erjona Balla 18 dhjetor 2013. Foto © Erjona Balla

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Erjona Balla klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për pandispanjë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim pandispanjë duke ndjekur udhëzimet në vijim

2189 shikime

pandispanje

Përbërësit

10 vezë

10 lugë gjelle sheqer

10 lugë gjelle miell

Përgatitja

1

Si fillim përgatisim tepsinë ku do të pjekim pandispanjën dhe ndezim furrën në 150 gradë.

2

Ndajmë të bardhat e vezëve nga e kuqja. Në një enë të madhe shtojmë të
bardhat e vezëve dhe i rrahim deri sa të formohet një shkumë e qëndrueshme, më pas shtojmë sheqerin pak e nga pak dhe i rrahim përsëri për 5 minuta.

3

Tek të bardhat shtojmë vezët 1 e nga 1 dhe i rrahim për 10
minuta. . Më pas shtojmë miellin duke e situr me një sitë të vogël që mos të na bëhen kokrra në brumë. Brumin e shtrojmë në tepsi dhe e pjekim për 40 minuta në temperaturë 150 gradë. Ju bëftë mirë

Erjona Balla ka dërguar në KuzhinaIme.al rreth 100 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Erjona Balla

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: