Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qofte me kungull

Qofte me kungull ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Qofte me kungull është një recetë gatimi vegjetariane shumë e thjeshtë, e shijshme dhe e shëndetshme. Kjo është një nga 30 + recetat e gatimit për qofte dërguar në Kuzhina Ime.

Qofte me kungull

4754 shikime
qofte me kungull

Përbërësit

4 kunguj të vegjël
një vezë
50 gr djath i bardhë
dy lugë gjelle gjalp
4 lugë gjelle bukë e thërrmuar
pak koper
majdanoz
kripë, piper.

Përgatitja

1
Ziejm kungujt. Pastaj i shtypim dhe i bëjmë pure. Hedhim me rradhë përbërësit vezën, djathin e thërmuar, gjalpin, koprën, madjanozin, kripën,piperin dhe bukën e thërmuar dhe i trazojmë deri sa të bëhet një masë homogjene.
2
E lemë rreth gjysëm ore në frigorifer. Marim një tigan i hedhim vaj dhe e vemë në zjarr sa të skuqet.
3
Në një pjatë hedhim miell dhe me anë të një luge hedhim një masë nga brumi i përgatitur, e lyejm me miell dhe e hedhim në vajin e nxehtë. Pasi të jenë skuqur i heqim nga zjarri.

Receta e gatimit për qofte me kungull është dërguar nga Natasha Velia 12 shkurt 2018. Foto © Natasha Velia

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Natasha Velia klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Natasha Velia ka dërguar në KuzhinaIme.al 40 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj, kryesisht gatime tradicionale Përmetare. Natasha ka edhe restorantin e saj në Përmet. "Restorant Velia". Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Natasha Velia.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: