Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Lazanja me spinaq - Sona Feimi - KuzhinaIme.al

Lazanja me spinaq ( Receta gatimi nga Sona Feimi )

Lazanja me spinaq. Receta gatimit është dërguar nga Sona Feimi 24 janar 2014. Foto © Sona Feimi.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Sona Feimi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për lazanja klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim lazanja me spinaq duke ndjekur udhëzimet në vijim

1713 shikime
Lazanja me spinaq - Sona Feimi - KuzhinaIme.al

Përbërësit

1 pako me peta lazanje
1.5 kg spinaq
1 litër beshamel
djathë dhie i thërmuar
djathë kaçkavall i grirë
gjizë

Përgatitja

1
Në një tenxhere vemë të ziejë spinaqi.
2
Pasi ka zier e hqim, e kullojmë dhe e skuqim me pak gjalp, i hedhim kripë, piper, e lemë për pak minuta dhe e heqim.
3
Një pjesë të spinaqit e grijmë në mikser dhe e bashkojmë me beshamelën.
4
Marim tavën dhe para se të shtrojmë petët hedhim pak nga salca beshamel që përgatitëm, vendosim petët, spinaqin, gjizë duke e shpërndarë në tavë jo shumë dendur, dhe e spërkasim me djath, kështu vazhdojmë deri sa të përfundojnë gjërat, i hedhim edhe salcë beshamel nga sipër dhe e pjekim

Sona Feimi ka dërguar në KuzhinaIme.al rreth 10 receta gatimi me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit nga Sona Feimi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: