Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
byrek

Byrek me kungull pa petë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Byrek me kungull pa petë. Receta gatimit është dërguar nga Ervina Saliu 31 tetor 2015. Foto © Ervina Saliu

Eshtë një recetë fantastike e bërë nga mamaja por e pash hap pas hapi dhe dua ta ndaj dhe me ju mikeshat e kësaj faqe..

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për byrek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim byrek me kungull pa petë duke ndjekur udhëzimet në vijim

1469 shikime
byrek

Përbërësit

1 kg kungull të verdhë
2 filxhanë kafeje me oriz
2 filxhanë kafeje me sheqer
pak kripë
500 ml qumësht,
pak miell për tepsinë
pak vaj

Përgatitja

1
Grijmë kungujt në rende, shtojmë përbërësit e tjerë dhe pak vaj.
2
I përziejm të gjithë përbërësit përveç miellit dhe i shtypim pak.
3
Lyejme tepsinë me pak vaj, e mbulojmë mirë me miell, hedhim mbushjen nga lart, prapë i shtojmë miell sa të mbulohen kungujt.
4
E fusim në furrë gjer sa të mari ngjyrë, më pas i shtojmë qumështin dhe e lemë gjer sa të trashet, Bëjeni dhe do më kujtoni. Ju bëftë mirë
Kategoritë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: