Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
embelsira me peta sfoliat

Embëlsira me peta sfoliat ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Embëlsira me peta sfoliat. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 22 prill 2014. Fotot © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim embëlsira me peta sfoliat duke ndjekur udhëzimet në vijim

2986 shikime

embelsira me peta sfoliat

Përbërësit

1 pako me peta sfoliat,

100 gr krem djathi (cream chesse),

100 gr gjalpë pa kripë,

6 çokollata (ferrero roche) dhe për zbukurim çokollate ,

sheqer pluhur dhe lëkurë limoni të prerë shumë hollë.

Përgatitja

1

Petat sfoliat i presim në katrore pastaj i pjekim në temperaturë 200 gradë për 10-15 minuta, mbasi janë pjekur i lemë të ftohen.

2

Ndërkohë marrim krem djathi (cream chesse), gjalpë, 1 filxhan çaji me sheqer pluhur dhe i përziejmë me mixer, çokollatat i shtypim dhe ia shtojmë përzierjes.

3

Vendosim kremin ndërmjet petave dhe në fund i hedhim sheqerin pluhur, çokollatën e prerë hollë dhe lëkurën e limonit.

4

Bëhen shumë shpejt dhe janë shumë të shijshme. Ju bëftë mirë

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: