Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Tramezini me patate dhe spek - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Tramezzini me patate dhe spek ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Tramezzini me patate dhe spek. Receta e gatimit për tramezzini me patate dhe spek është dërguar nga Leonora Pane 1 tetor 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim tramezzini me patate dhe spek duke ndjekur udhëzimet në vijim

Tramezzini me patate dhe spek ( Receta gatimi nga Leonora Pane ) - KuzhinaIme.al

Tramezzini me patate dhe spek ( Receta gatimi nga Leonora Pane ) - KuzhinaIme.al

Tramezzini me patate dhe spek ( Receta gatimi nga Leonora Pane ) - KuzhinaIme.al

1051 shikime

Tramezini me patate dhe spek - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Përbërësit

4 patate të mëdha,

100 gr spek,

50 gr djathë të grirë,

bukë të grirë,

piper të zi,

majdanoz,

vaj dhe kripë.

Përgatitja

1

Në një tenxhere me ujë dhe kripë veni të ziejnë patatet, kur të jenë gjysëm të ziera hiqini, qërojani lëkuren dhe i griini në rende,

2

pastaj hidhni spek të prerë shumë imët ose te fruluar, shtoni djathin e grirë, bukën e grirë, piperin, majdanozin, pak kripë dhe përziejini mirë të gjitha,

3

pastaj ndajeni në pjesë të barabarta dhe jepini formën e një trekëndëshi,

4

vendosini në një tepsi me letër furre, hidhini pak vaj ulliri sipër dhe futini të piqen në 180° për 30 minuta. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: