Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Supe me mish vici

Supë me mish viçi ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Supë me mish viçi. Receta e gatimit për supë me mish viçi është dërguar nga Leonora Pane 5 shator 2014. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim supë me mish viçi duke ndjekur udhëzimet në vijim

17215 shikime

Supe me mish vici

Përbërësit

500 gr mish viçi,

1 qepë mesatare,

4 lugë me vaj ulliri,

3 domate ose 3 luge me salcë domate,

makarona (sipas dëshirës)

kripë dhe ujë.

Përgatitja

1

Në një tenxhere hidhni mishin të prerë në copa të vogla, qepën e grirë imët, vajin e ullirit, kripën dhe vëreni në zjarr, pasi të thahet uji dhe qepa të jetë skuqur shtoni domatet e qëruara dhe të grira në rende (ose salcën) lëreni pak të skuqet pastaj hidhni ujë dhe lëreni të ziej, kur të shikoni që mishi ka zer hidhni makaronat, kur të kenë zier edhe makaronat supa është gati. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: