Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qofte me kunguj dhe patate

Qofte me kunguj dhe patate ( Receta gatimi nga Edvina Gjeçi )

Qofte me kunguj dhe patate. Receta gatimit është dërguar nga Edvina Gjeçi 15 dhjetor 2015. Foto © Edvina Gjeçi

 • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Edvina Gjeçi klikoni këtu
 • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
 • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisni qofte me kunguj dhe patate duke ndjekur udhëzimet në vijim

3971 shikime
qofte me kunguj dhe patate

Përbërësit

6 kunguj
4 patate
3 vezë
150 gr parmixhano
pak menta
5 sottilette ose lloj djathi tjetër që shkrihet
thërrime buke të thata
kripë
piper

Përgatitja

1
Presim kungujt dhe patatet në kubik dhe i ziejmë në avull ose zierje normale në tenxhere, më pas i vendosim në një enë,
2
i përziejmë me të gjitha përbërësit e tjerë përveç djathit që shkrihet dhe thërrimet e bukës, formojmë qoftet tona duke vendosur në mes djathin, e mbyllim mirë dhe e kalojme tek thërrimet e bukes.
3
I pjekim në furrë të nxehtë me 200 gradë për rreth 15 minuta. Ju bëfshin sa më mirë

Edvina Gjeçi ka dërguar në KuzhinaIme.al 19 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për më shumë receta gatimi nga Edvina Gjeçi.
  • Renata
  • October 27, 2018
  Reply

  Shume te mira recetat

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: