Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
rosto me mish vici

Rosto me mish viçi ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Rosto me mish viçi. Receta e gatimit për rosto me mish viçi është dërguar nga Leonora Pane 30 gusht 2013. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish viçi klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim rosto me mish viçi duke ndjekur udhëzimet në vijim

3486 shikime

rosto me mish vici

Përbërësit

1 kg rosto viçi,

1 gotë verë të bardhë,

4 lugë gjelle me vaj ulliri,

1 gotë ujë,

Piper i zi,

Piper I bardhë,

1 degë rozmarinë,

Kripë,

Përgatitja

1

Merni një tigan të thellë, hidhni vajn, veni roston të skuqet me ngadalë duke e rrotulluar nga të gjitha anët bashkë me rozmarinën,

2

më pas shtoni verën dhe lëreni deri sa të shterojë, pastaj shtoni ujin, kripën, piperin e bardhë edhe të zi dhe lëreni të ziejë me ngadalë deri sa të shterojë uji dhe në fund të ngelet si krem,

3

pastaj prejeni në feta e pasi ta vendosni në pjatancë hidhini kremin që ngelet në fund se i jep shije.

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: