Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qofte me mish pule

Qofte me mish pule ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Qofte me mish pule. Receta e gatimit për qofte me mish pule është dërguar nga Ervina Saliu 31 tetor 2013. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim qofte me mish pule duke ndjekur udhëzimet në vijim

1045 shikime

qofte me mish pule

Përbërësit

Mish pule rreth 200 gr,

2 qepë,

2 hudhra,

1 fetë buke e ndenjur( e zbutur para në ujë ),

1 vezë,

miell për të lyer qoftet dhe vaj për skuqje.

Përgatitja

1

Marim mishin e pulës, duhet të jetë i zier ose i pjekur ( unë e bëra me mish që e kisha futur në furrë) e presim në copa të vogla, shtojmë në të qepët dhe hudhrat e prera imët, vezën, bukën e ndenjur dhe erza sipas dëshirës tuaj.

2

I përziejm mirë dhe i lemë për 1 orë në figorifer të mbuluara, i marim më pas i bëjmë formën që dëshirojmë, i lyejm me pak miell dhe i skuqim në vaj të nxehur. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: