Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
petulla me leng portokalli

Petulla me lëng portokalli ( Receta gatimi nga Ela Rexhmati )

Petulla me lëng portokalli. Receta gatimit është dërguar nga Ela Rexhmati 30 dhjetor 2013. Foto © Ela Rexhmati

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Ela Rexhmati klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për petulla klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si te pergatisim petulla me lëng portokalli duke ndjekur udhëzimet në vijim

1394 shikime
petulla me leng portokalli

Përbërësit

500 gr miell,
8 gr maja,
1/2 gotë uji me lëng portokalli,
1 lugë kafeje me kripë,
ujë sa të kemi një brumë të butë dhe vaj për skuqje.

Përgatitja

1
Në një tas hedhim miellin, kripën, i përzijmë, më pas shtojmë majanë që e kemi shkrirë në ujë, lëngun e portokallt dhe ujë,
2
i përzijmë të gjitha mirë e mirë, e lemë brumin 45 minuta të fryhet, më pas i japim format që duam petullave dhe i skuqim në vaj të nxehtë. Sipër i hedhim mjaltë. Ju bëftë mirë

Ela Rexhmati ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 20 receta gatimi me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit nga Ela Rexhmati.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: