Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kek me pjeshke

Kek me pjeshkë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Kek me pjeshkë. Receta e gatimit për kek me pjeshkë është dërguar nga Ervina Saliu 28 korrik 2015. Fotot © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kek me pjeshke duke ndjekur udhëzimet në vijim

1533 shikime

kek me pjeshke

Përbërësit

3 vezë

200 gr sheqer

100 ml vaj ulliri,

100 ml qumësht,

lëngun e 2 portokallave

500 gr miell

2 kokrra pjeshkë të grira në rende

Përgatitja

1

Rrahim në mikser 3 vezë me 200 gr sheqer për 5 minuta. Më pas shtojmë 100 ml vaj ulliri, 100ml qumësht, lëngun e 2 portokallave.

2

Hedhim edhe 500 gr miell që fryhet vetë e rrahim 2 minuta akoma dhe i shtojmë 2 pjeshkë të grira në rende. E hedhim në tepsi nga lart vendosim feta pjeshke dhe e pjekim në 170 gradë C rreth 35 me 40 minuta.

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: