Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
omlete ne furre

Omlete në furrë ( Receta gatimi nga Saimira )

Omletë në furrë. Receta e gatimit për omletë në furrë është dërguar nga Saimira 4 shtator 2013. Foto © Saimira

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Saimira klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për omletë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim omletë në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

8011 shikime

omlete ne furre

Përbërësit

5 vezë

1/2 filxhan çaji me qumësht

1 lugë supe miell të zakonshëm

1/2 djathë të verdhe

3 salciçe( Mund të përdorni edhe sallam sipsas oreksit tuaj )

1/2 filxhan kërpudha të grira në pjesë të vogla

1 lugë supe keçap ( salca që përdoret në sanduiça )

1 lugë supe mustardë

Përgatitja

1

Parngrohim furrën në 200 gradë C.

2

Rahim qumështin me vezët për pak, më pas shtojmë të gjithë përbërësit me lart, i përzjejm mirë.

3

Në një tepsi të lyer me vaj, shtrojmë masën e përgatitur.

4

Pjekja në furrë të parngrohur në 200 gr c për 25 minuta. Ju bëftë mirë

Saimira ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Saimira.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: