Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
mish pule me oriz ne furre

Mish pule me oriz në furrë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Mish pule me oriz në furrë. Receta e gatimit për mish pule me oriz është dërguar nga Ervina Saliu 6 nëntor 2013. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim mish pule me oriz duke ndjekur udhëzimet në vijim

3193 shikime

mish pule me oriz ne furre

Përbërësit

gjysëm ose 1 pulë,

2 qepë,

2 filxhanë çaji oriz.

Përgatitja

1

Vendosim pulën të ziej bashkë me qepët e grira imët, për 30 minuta. Më pas e hedhim mishin në tavë, hedhim edhe 4-5 filxhana nga lëngu, e fusim në furrë, e lemë të mari një valë, më pas shtojmë orizin dhe e përziejmë,

2

mbas 5 minutash e perziejm sërsiht që orizi të mos bëhet me topa dhe e lemë per rreth 30 minuta të tjera në 200 grad, .Një recetë shumë e lehtë dhe tepër e shijshme. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: