Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kallamare te skuqur

Kallamarë të skuqur ( Receta gatimi Daniela Pepa )

Kallamarë të skuqur. Receta gatimit është dërguar Daniela Pepa 14 prill 2013. Foto © Daniela Pepa

Quhen ndryshe unazat e kallamarëve, për formën që marrin gjatë skuqjes. Një pjatë e thjeshtë dhe e shpejtë në përgatitje dhe që është aq e mirë sa nuk e refuzon dot kush e ka përpara.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Daniela Pepa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me kallamarë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kallamarë të skuqur duke ndjekur udhëzimet në vijim

1679 shikime

kallamare te skuqur

Përbërësit

Kallamarë,

miell,

kripë,

vaj të bollshëm,

limon.

Përgatitja

1

Pasi pastrojmë mirë kallamarët e u heqim cipën e jashtshme dhe kërcin e brëndshëm, i lajmë mirë dhe i presim me rrathë ose sipas dëshirës.

2

I lemë të kullojnë e për ti tharë mirë, u pijme lagështirën me kartëpeceta. Kjo është shumë e rëndësishme, bashkë me kujdese të tjera që do të thuhen më poshtë, për një rezultat me sukses.

3

Lyhen me miell e kalohen në kullesë ose sitë të trashë dhe i tundim me lehtësi, që të iki mielli i tepërt. Në një tigan ose tenxhere, hedhim vaj me shumicë që të ngrohet.

4

Ka arritur pikën e duhur, kur nëse hedhim brenda një thërrime buke, ngjitet në sipërfaqe pothuaj menjëhere. Fillojmë hedhim kallamarët të skuqen, por i hedhim pak nga pak dhe jo menjëherë, pasi kështu i ulet temperatura, vajin e na prish skuqjen.

5

Megjithatë hedhim për skuqje aq sa pranon sipërfaqja e tiganit e jo më tepër. Pasi i heqim nga vaji, domethënë pas pak minutash, i vemë në një pjatë me kartëpecetë, që të thithë vajin e tepërt dhe u hedhim kripë.

6

Kripa e hedhur më parë, zbut kallamarët pas gatimit. E skuqura në këtë formë, lejon një përgatitje pa pirje vaji. I shërbejmë me fetë limoni dhe sallatë, që të balancojmë ushqimin. Ju bëftë mirë. I kam bërë vetë.

Daniela Pepa ka dërguar në KuzhinaIme.al 25 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Daniela Pepa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: