Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Kallamarë të mbushura - Ana - KuzhinaIme.al

Kallamarë të mbushura më djathë të bardhë ( Receta gatimi nga Ana )

Kallamarë të mbushura më djathë të bardhë. Receta gatimit është dërguar nga Ana 22 prill 2013. Fotot © Ana.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ana klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me kallamarë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kallamarë të mbushura më djathë të bardhë duke ndjekur udhëzimet në vijim

Kallamarë të mbushura - Ana1 - KuzhinaIme.al

Kallamarë të mbushura - Ana1 - KuzhinaIme.al

Kallamarë të mbushura - Ana - KuzhinaIme.al

1970 shikime

Kallamarë të mbushura - Ana - KuzhinaIme.al

Përbërësit

700 gr kallamarë të pastruara

300 gr djathë

3-4 speca të kuq

Përgatitja

1

Presim djathin dhe specat në forma të vogla kjo varet sipas kallamarëve. Mbushim kallamarët që më parë i kemi larë.

2

Hedhim kripën po jo shumë sepse djathi mund të jetë i kripur, vajin dhe piper kokërr sipas dëshirave, një gjysëm gote me ujë, i pjekim në 200 gradë C për një orë ose me grillë, kush i dëshiron të skuqura i lyejmë kallamarët me pak miell dhe i skuqim në tigan me vaj.

3

Këtë pjatë e shoqerojmë me sallatë jeshile dhe makarona spageti.

4

Gjithmonë gjërat e detit i shoqerojmë me verë të bardhë. Një recetë shumë e thjeshtë dhe pëlqehet shumë nga fëmijet. Ju bëftë mirë

Ana ka dërguar në KuzhinaIme.al 10 receta gatimi me fotot origjinale të gatime të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Ana.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: