Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
djath

Djathë i skuqur( i bardhë ) ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Djathë i skuqur ( i bardhë ). Receta gatimit është dërguar nga Ervina Saliu 10 nëntor 2015. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për meze klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim djathë të bardhë të skuqur duke ndjekur udhëzimet në vijim

1292 shikime
djath

Përbërësit

6 feta djath
1 vezë
100 gr miell
100 gr bukë e thatë e bërë miell ( friganja )
vaj për skuqje.

Përgatitja

1
Marim djathin e lyejm me miell, më pas e kalojmë te vezët dhe në fund te buka e thekur që e kemi thërrmuar.
2
Kështu veprojmë gjer kur ti mbarojmë. I skuqim nga të dyja anët gjer sa të marin ngjyrë. Një recetë e shpejtë dhe e shijshme. Ju bëftë mirë.
Kategoritë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: