Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
brusketa me sardele

Brusketa me sardele ( Receta gatimi nga Daniela Pepa )

Brusketa me sardele. Receta gatimit është dërguar nga Daniela Pepa 24 prill 2013. Foto e huazuar sa për ilustrim

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Daniela Pepa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për brusketa klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Dëshironi një vakt praktik dhe i shijshëm ? Ju sugjerojmë të provoni Brusketa. Bëni keshtu:

588 shikime

brusketa me sardele

Përbërësit

feta buke të mëdha, por mund të përdoren edhe feta buke të vogla

Dy domate

Ulinj

Kërpudha nën vaj

3 sardele nën vaj ( jo peshk konserve )

Rigon.

Përgatitja

1

Lani domatet dhe i hiqni farat dhe ujin që kanë brënda. Më pas i prisni në copa të vogla. Prisni në copa të vogla edhe ullinjtë, sardelet, kërpudhat dhe i vendosni në një enë.

2

Tek ena shtoni rigon, pak kripë dhe vaj ulliri. I përzieni mirë dhe mos i prekni për 10 minuta ( në këtë mënyrë marin shije më të mirë ). Merni fetat e bukës, i lyeni me pak vaj ulliri dhe rigon. I fusni në furrë të nxehur, 100° C për 5-7 minuta ( deri sa të bëhen pak krokant ). I nxirrni nga furri dhe sipër i vendosni përbërësit që përgatitët më parë.

Daniela Pepa ka dërguar në KuzhinaIme.al 25 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Daniela Pepa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: