Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
spinaq me veze

Spinaq me vezë ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Spinaq me vezë. Receta e gatimit për spinaq me vezë është dërguar nga Leonora Pane 8 shtator 2014. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me spinaq klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim spinaq me vezë duke ndjekur udhëzimet në vijim

3124 shikime

spinaq me veze

Përbërësit

Spinaq,

vezë,

vaj ulliri dhe kripë

Përgatitja

1

Pasi ta keni larë e grirë spinaqin hidheni në një tigan, hidhini vajin, kripën dhe vërini kapakun, pasi të ketë tharë ujin që lëshon shtoni gjysëm gote ujë,

2

pasi ta keni trazuar 2-3 herë hidhi vezët dhe pak kripë sipër vezëve, vëreni kapakun përseri dhe lëreni deri sa të thahet uji që shtuat pa e trazuar,

3

kur të thajë komplet ujin hidheni me ngadalë në një pjatancë si në foto, Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: