Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Sallam me çokollatë dhe arra - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Sallam me çokollatë dhe arra ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Sallam me çokollatë dhe arra. Receta e gatimit për sallam me çokollatë dhe arra është dërguar nga Leonora Pane 14 dhjetor 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim sallam me çokollatë dhe arra duke ndjekur udhëzimet në vijim

4089 shikime

Sallam me çokollatë dhe arra - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Përbërësit

200 gr biskota,

100 gr gjalp,

100 gr sheqer,

50 gr arra,

50 gr kakao,

lëkurën e 1 portokalli,

3 lugë supe me qumësht

sheqer pluhur per ti hedhur sipër,

Përgatitja

1

Merni një tas dhe hidhni biskotat dhe arrat pasi ti keni thërmuar në copa të vogla, më pas shtoni gjalpin e shkrirë, qumështin, kakaon, sheqerin dhe lëkurën e portokallit dhe trazojini mirë të gjitha,

2

pastaj hidheni në një copë letër alumini duke i dhënë formën e sallamit, mbylleni mirë letrën e aluminit dhe lëreni në ngrirje për 40 – 50 minuta,

3

pastaj hiqeni letrën dhe hidhini sheqerin pluhur duke e hapur nga të gjitha anët si në foto. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: