Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Qofte shtëpie - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Qofte shtëpie ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Qofte shtëpie rekomandohet për drekë ose për një mbrëmje mes miqsh. Këtë recetë gatimi mund ta shoqëroni me sallata apo meze të ndryshme. Kjo është një nga 30 + recetat e gatimit për qofte dërguar në Kuzhina Ime.

Qofte shtëpie

79591 shikime
Qofte shtëpie - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Përbërësit

1 kg mish të grirë viçi,
1 qepë,
3 thelpinj hudhër,
rigon,
piper të zi,
4 feta buke për tost dhe kripë

Përgatitja

1

Merni mishin dhe hidheni në një tas dhe shtoni qepën dhe hudhrat të fruluar me një frulatore, pastaj hidhni rigonin, piperin, kripen dhe bukën pasi ta keni lagur me ujë dhe shtrydhur mirë, perzjeini mirë të gjitha e merni nga një pjesë dhe jepini formë të rrumbullakët ose të gjata si në foto e kështu me rradhë të gjitha, mund t’i skuqni në tigan me vaj ose në zgarë se bëhen shumë më të mira në zgarë të pjekura.

Qofte shtëpie - Leonora Pane - KuzhinaIme.al
Foto © Leonora Pane – dërguar për KuzhinaIme.al 2 shkurt 2014

Qofte shtëpie - Leonora Pane - KuzhinaIme.al
Foto © Leonora Pane – dërguar për KuzhinaIme.al 2 shkurt 2014

Receta e gatimit për qofte shtëpie është dërguar nga Leonora Pane 2 shkurt 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish viçi klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: