Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Omlete me perime

Omletë me perime ( Receta gatimi nga Daniela Pepa )

Omletë me perime. Receta gatimit është dërguar nga Daniela Pepa 15 dhjetor 2012. Foto © Daniela Pepa.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Daniela Pepa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për omletë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim omletë me perime duke ndjekur udhëzimet në vijim

2943 shikime

Omlete me perime

Përbërësit

4 vezë

1 kungull

1 spec jeshil

1 spec i kuq

1 karrotë të madhe ose 2 të vogla

2 kremviçe

pak djath kaçkavall i grirë

1 filxhan kafeje të vogël me qumësht

kripë, piper, gjalp.

Përgatitja

1

Marim një tas ku hedhim vezët, kripën dhe pak piper, i rrahim mirë e mirë, më pas hedhim qumështin. i përziejmë.

2

Grijmë ne rende kungullin me gjithë lëkurë (mos harroni lajini para), pastaj grijmë po në rende edhe karrotën, i hedhim brenda dhe i përziejmë, më pas specat i presim në copa të vogla dhe i hedhim dhe ato brenda,

3

shtojmë edhe kremviçet që i presim në katrore të vegjël, hedhim edhe djathin kaçkavall të grirë dhe i përziejmë të gjitha së bashku.

4

Në një tigan hedhim gjalpin, sapo të shkrijë hedhim masën me vezë qe kemi bërë dhe i skuqim nga të dyja anët. S’ka problem nëse ju copetohet, e shijshme del përsëri. Shërbejeni të ngrohtë.

Daniela Pepa ka dërguar në KuzhinaIme.al 25 receta gatimi, kryesisht me fotot origjinale të gatimeve të saj, por edhe disa me foto të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Daniela Pepa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: