Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Mish qengji me patate - Bukurie Nexhipi - KuzhinaIme.al

Mish qengji me patate ( Receta gatimi nga Bukurie Nexhipi )

Mish qengji me patate. Receta e gatimit për mish qengji me patate është dërguar nga Bukurie Nexhipi 23 janar 2014. Foto © Bukurie Nexhipi.

 • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu
 • Për të tjera receta gatimi për gjellë klikoni këtu
 • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim mish qengji me patate duke ndjekur udhëzimet në vijim

14095 shikime

Mish qengji me patate - Bukurie Nexhipi - KuzhinaIme.al

Përbërësit

800 gramë ose 1 kg mish qengji

4 patate të mëdha

1 qepë

2 lugë gjelle me salcë domate

2 thelpi hurdhër

piper të zi, piper të kuq

menderz të thatë

kripë

Përgatitja

1

Në tenxhere hedhim pak vaj dhe skuqim mishin mirë nga të gjitha anët.

2

Më pas hedhim qepën e grirë hollë, e lemë sa qepa të zverdhet, hedhim salcë, hurdhra, kripë, piper të kuq e të zi, hedhim 1 litër ujë dhe e lemë gjer sa mishi të ziej.

3

Më pas i shtojmë përsëri ujë dhe e lemë sa të thyej valë, hedhim patatet të prera në copa të mëdha dhe e lemë në zjar të ulët sa të jetë gati.

4

Në fund i hedhim menderz të thatë. Ju bëftë mirë

Bukurie Nexhipi ka dërguar në KuzhinaIme.al 69 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi.
  • Liri murati
  • October 13, 2019
  Reply

  Bravo jeni emrekullueshme

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: