Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
krostate me krem

Krostatë me krem ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

160 shikime

krostate me krem

Përbërësit

250 gr miell

125 gr gjalp

100 gr sheqer

2 të verdha veze

një pako vanilje dhe krem pastiçerie.

Përgatitja

1

Në një tas hidhni gjalpin, të verdhat e vezëve dhe sheqerin, pasi ti trazoni mirë shtoni miellin dhe vaniljen dhe punojini derisa brumi të mblidhet mirë,

2

pastaj në një tavë me letër furre hapeni brumin në të gjithë sipërfaqen e tavës edhe anësh dhe futeni të piqet në furrë në 180° për 25 minuta, pasi të ftohet vëreni në një pjatancë dhe hidhni kremin sipër, mund ta dekoroni si në foto ose sipas dëshirës.

Receta e gatimit për krostatë me krem është dërguar nga Leonora Pane 19 mars 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: