Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kek me ananas

Kek me ananas ( Receta gatimi nga Brikena Metaj )

Kek me ananas. Receta e gatimit për kek me ananas është dërguar nga Brikena Metaj 11 qeshor 2014. Foto © Brikena Metaj

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kek me ananas duke ndjekur udhëzimet në vijim

1747 shikime

kek me ananas

Përbërësit

150 g gjalpë

300 ml sheqer

3 vezë

200 ml qumësht

600 g miell

Baking poëer

Kripë

Komposto ananasi

Për karamelin:

400 g sheqer

100 ml ujë

Brikena Metaj ka dërguar në KuzhinaIme.al 43 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Brikena Metaj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: