Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
sallata

Sallatë me perime ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Sallatë me perime. Receta gatimit është dërguar nga Natasha Velia 26 korrik 2016. Foto © Natasha Velia

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Natasha Velia klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për sallatë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim sallatë me perime duke ndjekur udhëzimet në vijim

967 shikime

sallata

Përbërësit

domate të zakonshme,të vogla,

speca,

patëllxhan,

kunguj,

100 gr djathë,

patate të ziera,

hurdhra, kripë, piper, rigon, vaj ulliri,

uthull balsam

Përgatitja

1

Domatet i presim në formë lule dhe i mbushim me djath me rigon e piper.

2

Perimet i pjekim në zgarë dhe i marinojmë me kripë piper. hurdhra të shtypura vaj dhe uthull balsam. I regullojmë në pjatë dhe i shërbejmë.

Natasha Velia ka dërguar në KuzhinaIme.al 40 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj, kryesisht gatime tradicionale Përmetare. Natasha ka edhe restorantin e saj në Përmet. "Restorant Velia". Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Natasha Velia.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: