Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
proja

Proja ( Receta gatimi nga Dafina Tushaj )

Proja. Receta gatimit është dërguar nga Dafina Tushaj 16 gusht 2013. Foto © Dafina Tushaj 16 gusht 2013. Foto e huazuar sa per ilustrim

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Dafina Tushaj klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për bukë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim proja duke ndjekur udhëzimet në vijim

3613 shikime
proja

Përbërësit

4 filxhana çaji me miell misri
4 finxhana çaji me miell gruri
3 vezë
1 filxhan çaji me vaj
2 fixhana çaji me qumësht ose kos
1 gotë ujë 1 pluhur fryrës ( baking powder, peciv) dhe pak kripë

Përgatitja

1
Masa e saj është për një tavë jo të madhe, mesatare, sa ato që përdorim për ëmbëlsirat. Shoqerohet me kos. Ju befte mire :
2
Brenda hedhim djath të bardhë, djath kaçkavall, të grira në copa të vogla, sallam ose proshutë, po ashtu të grira edhe këto.
3
I përzijem të gjitha bashkë dhe i hedhim te tepsia e lyer me vaj më parë.
4
E pjekim në furrë të nxehur më parë në 180 gradë c për 30 minuta.

Dafina Tushaj ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 100 receta gatimi me foto origjinale të gatimeve të saj dhe të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Dafina Tushaj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: