Reklama
Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Mish vici me qepe te njoma

Mish viçi me qepë të vogla ( Receta gatimi nga Bukurie Nexhipi )

Mish viçi me qepë të vogla. Receta e gatimit për mish viçi me qepë të vogla është dërguar nga Bukurie Nexhipi 16 mars 2016. Foto © Bukurie Nexhipi.

 • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu
 • Për të tjera receta gatimi me mish viçi klikoni këtu
 • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim mish viçi me qepë të vogla duke ndjekur udhëzimet në vijim

1032 shikimeMish vici me qepe te njoma
Loading...

Përbërësit

500-700 gr mish viçi

1 kg qepë të vogla

3 thelpi hudhër

3 domate pure

1 shkop kanellë

3 kokra karafil

3 kokra piper xhamajke (allspice)

1 gotë verë të kuqe

kripë, piper të zi

2 gjethe dafine

1 lugë gjelle piper të kuq

vaj ulliri

Përgatitja

1

Mishin e presim në copa normale dhe e thajmë me letër kuzhine, e skuqim në vaj ulliri duke hedhur kripën dhe piperin e zi, kur është skuqur mirë nga të gjitha anët hedhim qepët dhe i lemë gati 15 minuta sa të zverdhen të gjitha.

2

Më pas shtojmë të gjitha erzat e tjera dhe hudhrën, i kaurdisim edhe 5 minuta dhe i shuajmë me 1 gotë verë të kuqe (të thatë)

3

E mbyllim me kapak sa të avullojë vera, shtojmë domaten pure, e lemë përsëri të mbetet në yndyrë dhe shtojmë 2 gota ujë, i vendosim kapakun dhe e lemë të ziejë në zjarr të ulët për 1 orë 30 minuta.

4

I shtojm nga gjysëm gote ujë vazhdimisht sa herë të duhet. Në fund gjella duhet të mbetet me salcën e yndyrë. E lemë të pushojë 30 minuta para konsumimit. Ju bëftë mirë

Reklama

Bukurie Nexhipi ka dërguar në KuzhinaIme.al 69 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi.
  • Albert
  • Shtator 6, 2018
  Përgjigjiuni

  Arti i guzhines eshte nje mrekulli.
  Flm juve

Lini një Përgjigje

Loading...
Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: