Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Mini pica - Erjona Balla - KuzhinaIme.al

Mini pica ( Receta gatimi nga Erjona Balla )

Mini pica. Receta gatimit është dërguar nga Erjona Balla 26 nëntor 2013. Foto © Erjona Balla.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Erjona Balla klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për pica klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim mini pica duke ndjekur udhëzimet në vijim

1346 shikime

Mini pica - Erjona Balla - KuzhinaIme.al

Përbërësit

Për një petë të madhe duhen:

3 gota miell

ujë sa të mbytet mielli

kripë dhe maja një lugë çaji

Për mbushjen duhen:

2 pako salçiçe

300 gr djathë pice

200 gr salcë

vaj ulliri

kripë

rigon

pak piper

pak sheqer

Përgatitja

1

Përgatisim brumin (si brumë byreku) e lemë të pushojë për 30 minuta.

2

Ndërkohë përgatisim mbushjen, në një tenxhere të vogël shtojme salcën, vajin, rigonin, piperin dhe pak sheqer, i lemë të ziejnë deri sa salca të dendësohet.

3

Marrim brumin, e hapim, e bëjmë petë të madhe dhe sipër i shtojmë salcën e përgatitur, salçiçet e prera në kubikë të vegjël dhe e mbulojmë me djathin. e bëjmë petën rrole dhe e presim si në foto, e pjekim për 30 minuta në 250°.

Erjona Balla ka dërguar në KuzhinaIme.al rreth 100 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Erjona Balla

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: