Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
djathe i skuqur

Djathë i skuqur ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Djathë i skuqur. Receta e gatimit për djathë të skuqur është dërguar nga Leonora Pane 10 dhjetor 2014. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim djathë të skuqur duke ndjekur udhëzimet në vijim

2800 shikime

djathe i skuqur

Përbërësit

Djath kaçkavall i butë,

vezë dhe bukë të grirë,( sasia varet sa do përgatisni )

Përgatitja

1

Merni djathin dhe prejeni në katrore mesatare, pastaj merni vezët, hidhini me një enë, hidhni pak kripë dhe me një pirun rrihini pak vezën sa të përzihet mirë e verdha me të bardhën,

2

merni copat e djathit kalojini në vezë pastaj në bukën e grirë, pastaj prapë kalojeni tek veza dhe te buka e grirë dhe vërini të skuqen në vaj të bollshëm të nxehur më parë deri sa të marin ngjyrën si në foto, Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: