Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
tretelina

Tretelina ( Receta gatimi nga Bona )

Tretelina. Receta gatimit është dërguar nga Bona 27 qershor 2013. Foto © Bona

  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tretelina duke ndjekur udhëzimet në vijim

3622 shikime
tretelina

Përbërësit

4 vezë
1 filxhan vaj
4 filxhana sheqer
7 filxhana miell
3 filxhana kos
1 pluhur për pjekurina ( peciv )
1 sheqer vanilje

Përgatitja

1
Qesim 4 vezë dhe sheqerin, i rrahim me tel kuzhine, qesim kosin, sheqer vaniljen, pluhurin për pjekje ( pecivën ) dhe miellin ja qesim gradualisht duke e përzier…
2
I vemë në tavë për pjekje në mes sipas shijes, mund ti qesim vishnje, çokollatë kuzhine ose rrush të thatë dhe i pjekim. Ju bëftë mirë

Bona ka dërguar në KuzhinaIme.al një recetë gatimi

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: