Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Sallate turshi

Sallatë turshi me madhësi 3 ose 4 kg ( Receta gatimi nga Alba )

Sallatë turshi me madhësi 3 ose 4 kg. Receta gatimit është dërguat nga Alba 7 nëntor 2013.  Foto © Alba.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Alba klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për turshi klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim turshi duke ndjekur udhëzimet në vijim

3283 shikime
Sallate turshi

Përbërësit

500gr lakër e bardhë
500 gr domate jeshile
200 gr spec sipas dëshirës, i kuq ose jeshil
5 thelbinj hudhre
gjethe dafine sipas dëshirës
piper të zi
2 litra ujë
4 lugë gjelle kripë e trashë

Përgatitja

1
Pastrohet lakra, domatet, specat. Të gjitha perimet grihen në forma sipas dëshirës, vendosen në rend dekorues, ju shtohet uji i kripur, dafina dhe hurdhat.
2
Vendosen në një vend të freskët dhe shërbehen mbas 4 javësh. E njëjta proçedurë ndiqet edhe në rast se do te bënit vetëm domate ose lakër turshi.

Alba ka dërguar në KuzhinaIme.al disa receta receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat gatimit nga Alba.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: