Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
petulla me patate

Petulla me patate ( Receta gatimi nga Liridona Mustafa )

Petulla me patate. Receta gatimit është dërguar nga Liridona Mustafa 29 qershor 2014. Foto © Liridona Mustafa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Liridona Mustafa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për petulla klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim petulla me patate duke ndjekur udhëzimet në vijim

6659 shikime
petulla me patate

Përbërësit

3 patate
300 gr miell
2 lugë gjelle me margarinë
pak kripë
1 lugë çaji me sheqer
1 lugë gjelle maja për brumin
100 ml ujë

Përgatitja

1
Marim patatet i ziejm me pak kripë, pasi të ziejn i grijmë në rende si për pure, pak të nxehta patatet, shtojmë 100 ml ujë të nxehtë, miellin, majanë sheqerin, të gjithë masën dhe zemë brumë.
2
E lemë të vijë brumi dhe më pas e ndajmë në pjesë dhe i skuqim në vaj. Ju bëftë mirë

Liridona Mustafa ka dërguar në KuzhinaIme.al 2 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar recetat e gatimit nga Liridona Mustafa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: